Leczenie brodawek

Brodawki to niezłośliwe grudkowe zmiany skórne wywoływane wirusem brodawczaka ludzkiego. Istnieje wiele różnych typów wirusa HPV powodujących różne rodzaje brodawek. Według szacunków zarażonych jakimś rodzajem wirusa może być nawet 10 procent wszystkich ludzi. Oto kilka domowych sposobów które mogą pomóc pozbyć się brodawek.

brodawczak
Zamaluj brodawkę dość grubą warstwą np. lakieru do paznokci. Taka warstwa może w ciągu kilku dni „zadusić” brodawkę na tyle, że da się ją zmyć zwykłym mydłem z wodą.
Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie aspiryny, którą z małą ilością wody umieszcza się pod plastrem nakładanym na brodawkę. Skuteczność aspiryny uzasadnia jej główny składnik czyli kwas salicylowy, który jest także substancją wykorzystywaną w większości preparatów do usuwania brodawek dostępnych w aptekach.
Można także spróbować zakraplać kilkoma kroplami oleju rycynowego. Efekty pojawią się jeśli będziesz to robić kilka razy dziennie dopóki nie zauważysz zmian (może to potrwać nawet 2 tygodnie). Niektórzy twierdzą , że szybsze efekty przynosi mieszanka oleju z sodą oczyszczoną.

brodawczaki
Do walki z brodawkami umiejscowionymi na stopach można użyć soku z cytryny lub limonki.
Kolejnym dobrym pomysłem jest użycie soku z czosnku. Jak wiadomo, czosnek ma silne właściwości przeciwwirusowe, które okazują się równie skuteczne w walce z wirusem HPV.

Polecamy usuwanie brodawek Warszawa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s