Brodawki podeszwowe

Brodawki podeszwowe najczęściej występują u dzieci I młodych dorosłych. Częstość występowania zwiększa się u osób, które korzystają z wspólnych kąpielisk (akademiki, siłownie, sauny) Istnieje wiele różnych metod pozbywania się brodawek, od sposobów domowych, poprzez różnego rodzaju kremy do zabiegów wykonywanych przez lekarzy. Jedną z najnowszych a zarazem najskuteczniejszych jest metoda wykorzystująca laser.

brodawki podeszwowe

Brodawki podeszwowe powstają na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego – HPV. Choć uważa się je za nieszkodliwe, w niektórych przypadkach mogą okazać się bolesne. Wirus rozwija się w ciepłych i wilgotnych środowiskach, rozprzestrzenia się poprzez dotknięcie, zarysowanie powierzchni skóry, w kontakcie z zarażoną osobą bądź rzeczami których dotykała. Nieleczone mogą się powiększać oraz tworzyć złożone skupiska tzw. mozaiki. Brodawki podeszwowe zazwyczaj są twarde i płaskie i mają chropowatą powierzchnię. Niestety często okazuje się, że są bardzo odporne na tradycyjne metody leczenia i często dochodzi do nawrotu choroby.

brodawki podeszwowe2
Laserowe usuwanie brodawek to obecnie najskuteczniejsza metoda., wyróżniająca się najmniejszym wskaźnikiem nawrotów. Ponadto jej zalety to : precyzja z jaką wykonywany jest zabieg, małe ryzyko pozostania blizny oraz szybkość i bezkrwawość zabiegu.
Jeżeli domowe sposoby okaż się nieskuteczne trzeba skonsultować się z lekarzem. Brodawek nie warto ignorować, rzadko kiedy ustępują same z siebie a wczesne rozpoznanie i leczenie może skutecznie zapobiec ich powiększaniu się i dalszemu rozprzestrzenianiu w innych okolicach ciała.

Więcej o usuwaniu brodawek w Warszawie dowiesz się tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s